Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa świętokrzyskiego oraz rad lokalnych

18 marca, w poniedziałek, działacze partii Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji okręgowej w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprezentowali swoich kandydatów do sejmiku województwa świętokrzyskiego, rady powiatu oraz rady miasta Ostrowiec Świętokrzyski.

Podczas wydarzenia wystąpił kandydat na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego – Krzysztof Ołownia, który przedstawił swój program. Ogłosił, że trzy kluczowe filary jego programu to: rozwój gospodarczy, ochrona zdrowia oraz wsparcie dla rodzin i seniorów. Ołownia poruszył również temat swojego planu na poprawienie sytuacji demograficznej miasta.

Ołownia omówił program o nazwie „Zapraszamy do Ostrowca”, mający na celu motywowanie młodej generacji do rozwoju zawodowego. Program ten obejmuje finansowe wsparcie dla beneficjentów, które będzie przeznaczone między innymi na dopłaty do wynajmowanych mieszkań. Wskazał, że największym problemem młodych jest właśnie brak własnego lokalu mieszkalnego i to będzie jedno z priorytetowych zagadnień, którymi chce się zająć.

Wśród kandydatów na radnych powiatu była obecna między innymi postać Zbigniewa Dudy, byłego starosty ostrowieckiego. Wszyscy kandydaci deklarowali chęć poprawy warunków życia mieszkańców po ewentualnym zwycięstwie PiS w wyborach. Zamierzają przyciągać inwestorów, stworzyć warunki sprzyjające pozostaniu młodych ludzi w regionie oraz zapewnić dobrobyt rodzinom.

Zbigniew Duda, na pytanie o szczegółowe działania planowane po zdobyciu władzy, odpowiedział enigmatycznie, sugerując gotowość do dyskusji na temat propozycji innych kandydatów.