Znamy wyniki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal”!

Konkurs “Grunt na medal” organizowany jest od 2005 roku przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Plebiscyt odbywa się co dwa lata i wyróżnia najatrakcyjniejsze tereny inwestycyjne. Dedykowany jest działalności przemysłowo-produkcyjnej i ma też na celu mocną promocję zgłoszonych terenów. Co roku w konkursie bierze udział kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset gmin!

Kto może się zgłosić do konkursu?

Do Ogólnopolskiego Konkursu “Grunt na Medal” zgłosić może się dowolna Gmina. Ważne, aby posiadała ona niezabudowany teren inwestycyjny, który ma co najmniej 2 hektary powierzchni. Dodatkowo grunt ten w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego musi być oznaczony jako taki, który przeznaczony jest pod inwestycję przemysłową. W tym roku w konkursie brało udział 120 gmin. Zgłosiły one aż 164 tereny, które następnie oceniała Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz urzędy marszałkowskie.

Jakie miasta i gminy otrzymały nagrody?

Nagrodzone tereny inwestycyjne zawsze przekazywane są inwestorom zagranicznym. Dzięki temu w Polsce pojawia się coraz więcej strategicznych projektów. W tym roku nagrodzona zostało miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Oprócz tego laureatami zostały gminy: Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków. Pozostałe miasta, które otrzymały nagrodę to: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Tczew, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Leszno i Stargard.

W przypadku naszego miasta zwycięskim terenem okazał się kompleks przy ul. Przemysłowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i mamy nadzieję, że na wybranych gruntach pojawią się ciekawe projekty.