Ostrowiec także będzie miał kiermasz świąteczny!

Jarmarki Bożonarodzeniowe i kiermasze świąteczne zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Z tego powodu pojawiają się w coraz większej ilości polskich miast. Już w czwartek 16 grudnia kiermasz świąteczny pojawi się także w Ostrowcu Świętokrzyskim. Serdecznie zapraszamy również na uroczyste rozświetlenie choinki.

Rynek w Ostrowcu rozbłyśnie!

Z kiermaszu będzie można skorzystać od 16 do 19 grudnia w godzinach 16:00-21:00. Pojawi się na nim około dwadzieścia stanowisk, na których znaleźć będzie można świąteczne ozdoby, kartki, wyroby z drewna, miód, ciasta i rękodzieło. Wystawcy przyjadą nie tylko z Ostrowca, ale też z okolic. Nie zabraknie także miejsc z gorącą herbatą, tradycyjnym grzańcem i słodką watą cukrową. Wszystkie atrakcje znaleźć będzie można na Rynku, który jest już pięknie ozdobiony. Jednak dopiero w czwartek 16 grudnia będzie można zobaczyć ubraną i rozświetloną choinkę.

Jakie jeszcze atrakcje czekają nas na kiermaszu?

W czwartek 16 grudnia oprócz rozświetlenia choinki będziemy mogli podziwiać wokalistów i tancerzy ze Szkoły Tańca Progress. Co ciekawe każdy chętny będzie mógł do nich dołączyć! Na profilu na Facebooku pojawił się filmik z choreografią. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nią i zatańczenia razem z młodymi tancerzami!

Atrakcje zaplanowane zostały nie tylko na czwartek, ale również na pozostałe dni. W piątek 17 grudnia na Rynku będzie można otrzymać darmową choinkę. Już od 16:00 urzędnicy referatu zieleni miejskiej będą rozdawać świąteczne drzewka w zamian za elektrośmieci. Świerki będą w pełni ukorzenione i po świętach będziemy mogli posadzić je w przydomowym ogródku.

Na zakończenie kiermaszu 19 grudnia zorganizowane będzie Spotkanie Wigilijne. Już od 15:00 będziemy mogli posłuchać kolęd i pastorałek. W późniejszych godzinach zaplanowano rozpalenie ogniska na Rynku w Ostrowcu. Nie zabraknie też koncertu kapeli góralskiej – “Hajduk”, która przyjedzie do nas aż ze Szczyrku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych takimi wydarzeniami do centrum Ostrowca!