Można już zapisywać się do sztabu 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od dłuższego czasu trwają zapisy do sztabów WOŚP. To już 30. edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Jak co roku potrzebni będą wolontariusze do wyjścia na ulice z puszkami. Ostrowiec Świętokrzyski planuje zaangażować aż 300 osób. Sprawdź czy możesz zgłosić się również Ty!

Kto może zostać wolontariuszem?

Jak co roku nie trzeba spełniać żadnych wymagań, żeby dołączyć do grupy wolontariuszy i dostać puszkę oraz czerwone serduszka, które są symbolem Orkiestry. Jeśli jesteś niepełnoletni to potrzebujesz do tego zgody opiekuna.

Aby zapisać się wystarczy wejść na oficjalną stronę WOŚP i zarejestrować się na niej. Druga opcja to wybranie się do ostrowieckiego Sztabu Orkiestry. W tym roku zlokalizowany jest on w Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Polnej 56. W tym miejscu otrzymasz potrzebną pomoc przy rejestracji jako Wolontariusz. Pamiętaj jednak, żeby zabrać ze sobą zdjęcie.

Warto tutaj wspomnieć, że nie tylko osoby fizyczne mogą dostać puszkę i zbierać pieniądze na Orkiestrę. Do udziału w akcji zapraszamy także firmy! W tym roku oprócz standardowej puszki każdy wolontariusz może założyć także e-skarbonkę.

Zapisy będą trwały jeszcze do 10 stycznia, ale pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona! Nie warto więc zwlekać.

To już 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kto by pomyślał, że to wydarzenie będzie trwało tyle lat? Z roku na rok Orkiestra zbiera coraz więcej pieniędzy i pobija kolejne rekordy. Ciężko jest policzyć sprzęt medyczny, który ma symboliczne czerwone serduszko. W 2022 roku wszystkie środki pójdą na okulistykę dziecięcą. Finał Orkiestry odbędzie się 30 stycznia pod hasłem “Przejrzyj na Oczy”. Wspierać WOŚP można już wcześniej, na przykład biorąc udział w aukcjach internetowych. Każdy z Was może również oddać jakieś przedmioty lub zaoferować usługi, które zostaną zlicytowane. Pamiętajcie, że liczy się każdy grosz przy tak wspaniałym wydarzeniu!