Pierwsze autobusy bezpośrednie z Ostrowca do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach ruszyły 4 września

Z inicjatywy powiatu ostrowieckiego, 4 września, rozpoczął się bezpośredni transport busów z Ostrowca Świętokrzyskiego do kieleckiego Świętokrzyskiego Centrum Onkologii mieszczącego się na ulicy Artwińskiego. Realizacją tego zadania zajęła się kielecka spółka MelMan.

Na etapie początkowym ustalono, że z terenu Ostrowca busów będzie odjeżdżać dwa na dzień. Planowany jest ten stan rzeczy do końca bieżącego roku.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, podaje, że harmonogram jazdy przewiduje dwa wyjazdy rano – o godzinie piątej i siódmej, a kursy powrotne z Kielc zaplanowano na godziny 12:50 i 14:40. Według niej, kluczowe będzie sprawdzenie, jak duże zainteresowanie wykazują pacjenci. Wyraża również radość z faktu, że mogą w ten sposób wspomóc osoby podróżujące do Centrum.

Bilety na te kursy można nabywać bezpośrednio u kierowców aut busowych. Przewozy są dedykowane głównie dla pacjentów onkologicznych, które nie mają alternatywnego środka transportu do centrum w Kielcach.

Starosta Dębniak wyjaśnia również, że pierwszy przystanek w Ostrowcu znajduje się na pętli przy ulicy Ogrodowej. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przelotowych przystankach – na ulicach Sikorskiego, 11 Listopada, Polna, Rynek, Traugutta oraz na każdym punkcie po drodze w innych miejscowościach.