Stanisław Bobkiewicz – honorowy prezes KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i znany działacz piłkarski nie żyje

2 października, w poniedziałek, doszło do smutnego wydarzenia – odszedł od nas Stanisław Bobkiewicz. Był to człowiek o wielu talentach, m.in. przedsiębiorca, ale przede wszystkim zasłużony dla piłki nożnej działacz. Posiadał tytuł honorowego prezesa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i przez wiele lat był członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do jego osiągnięć należy także aktywny udział w organizacji EURO 2012, które odbywało się zarówno na terenie Polski, jak i Ukrainy. Kiedy opuszczał ten świat, miał 65 lat.

Stanisław Bobkiewicz przyszedł na świat 7 maja 1958 roku w miejscowości Parszów. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w klubie Stal Starachowice, skąd przeniósł się do Zagłębia Lubin oraz Chrobrego Głogów. Niestety, u progu 19 roku życia, doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalsze uprawianie sportu. Nie zraziło go to jednak – w 1979 roku rozpoczął pracę w Hucie Ostrowiec i zaangażował się w działalność KSZO. W 1982 roku wybrano go na stanowisko wiceprezesa, gdzie przyczynił się do wielu sukcesów drużyny, pomagając jej awansować na najwyższy szczebel rozgrywek.

Bobkiewicz był członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej od 1995 roku. Jego wkład w rozwój piłki nożnej w Polsce został doceniony – w 1999 roku został wybrany do prezydium PZPN.