Potencjalni biznesmeni zdobywają wiedzę na temat założenia i prowadzenia firmy

W Ostrowcu Świętokrzyskim uczniowie mają szansę zgłębić prawidłowości rynku gospodarczego, a nade wszystko dowiedzieć się, jak kierować własną firmą. Mają także możliwość stworzenia projektów, które mogą stać się ich biletami wstępu do świata przedsiębiorczości. Wszystko to działo się w ramach drugiego cyklu Akademii Młodego Przedsiębiorcy.

Agnieszka Winiarczyk, kanclerz Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu, wyjaśniała: „- Naszym zadaniem jest wprowadzić młodych studentów w świat przedsiębiorczości, pomóc im spojrzeć na nią z innej perspektywy. W trakcie zajęć zdobędą oni umiejętności i poznają pojęcia, które będą niezwykle cenne w obecnym świecie. W ramach tego projektu młodzież będzie miała okazję opracowywać swoje koncepcje biznesowe, które z czasem chcieliby zrealizować na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego”. W warsztatach i spotkaniach uczestniczyło 60 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych i średnich.

Projekt jest realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z ostrowiecką uczelnią. Program zajęć obejmuje 48 godzin lekcyjnych. Wiosną przyszłego roku odbędzie się finałowy etap – prezentacja uczniowskich koncepcji na własny biznes.