Weekend pełen atrakcji dla dzieci w Ostrowieckim Browarze Kultury na cześć Dnia Dziecka

Obchody Dnia Dziecka w Ostrowieckim Browarze Kultury potrwają przez cały nadchodzący weekend. Już w sobotę, 1 czerwca, między godziną 10 a 12, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych. Jednak prawdziwa uczta dla małych odbiorców rozpocznie się dopiero następnego dnia.

2 czerwca o godzinie 16 na scenie zagoszczą studentki łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Na repertuar koncertu składają się popularne bajkowe melodie oraz inne hity, które maluchy uwielbiają. Wśród wykonawczyń znajdzie się też Zosia Pacholczak, była podopieczna ostrowieckich Pandor, która teraz zdobywa muzyczne umiejętności na studiach. Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu, zapewnia, że będzie to doskonała okazja do zobaczenia, jak bardzo Zosia posunęła się naprzód w ciągu ostatnich dwóch lat.

Poza koncertem, dla dzieci przygotowano także mnóstwo innych atrakcji. Od godziny 13 na dziedzińcu OBK będzie można korzystać z gier plenerowych, minigolfa, wziąć udział w rozmaitych konkursach z nagrodami czy skorzystać z dmuchańców. Dzieci będą miały również okazję odwiedzić specjalnie na tę okazję przygotowaną strefę zabaw Robie Sobie Dizajn. Dodatkowo, Biuro Wystaw Artystycznych stanowić będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dyrektor Kowalczyk podkreśla, że przez cały weekend w Ostrowieckim Browarze Kultury nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Podobne wydarzenia planowane są też w Centrum Tradycji Hutnictwa i SOWie, a bilety na nie będą sprzedawane po symbolicznych cenach. Zachęca on do skorzystania z tych propozycji i aktywnego spędzenia czasu.