Nowy dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tomasz Kopiec — to nowy dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego kandydatura została dzisiaj (tj. czwartek 23.09.2021 r.) zatwierdzona przez Zarząd Powiatu Ostrowieckiego.

Kim jest Tomasz Kopiec? Czym się zajmuje?

Tomasz Kopiec to obecny członek zarządu AMG Centrum Medyczne. Pochodzi z Łodzi. Ukończył kursy z zarządzania i ochrony zdrowia, a przede wszystkim skończył studia prawnicze i politologiczne. Pan Kopiec może pochwalić się pracą nad programem restrukturyzacji zadłużonego szpitala we Włoszczowie, czy analizą strategii połączenia dwóch szpitali. Mowa o Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach. Teraz Pan Tomasz Kopiec, pokieruje ostrowieckim szpitalem.

Dlaczego przeprowadzano konkurs na nowego dyrektora szpitala? Ilu było kandydatów? Jak przebiegło głosowanie?

Niestety poprzedni dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim — Pan Andrzej Gruza, zmagał się z bardzo ciężką chorobą. Niestety Pan Gruza zmarł w lipcu, przez co była konieczność ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora placówki. Do konkursu zgłosiło się cztery osoby. Żadna z nich nie była z powiatu ostrowieckiego. Po przeprowadzonych rozmowach z kandydatami komisja jednogłośnie wybrała — Pana Tomasza Kopca, który otrzymał wszystkie siedem głosów.