Dzień Przedszkolaka w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaka. Bowiem właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka! Tak było i w tym roku. Poniżej relacjonujemy, jak świętowały dzieci wśród muzyki i zabaw w Przedszkolu nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak świętowały dzieci w przedszkolu? Od kiedy obchodzone jest święto Dnia Przedszkolaka?

Zacznijmy od tego, że święto — Dzień Przedszkolaka, obchodzony jest już po raz dziewiąty! Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Sejm we wrześniu 2013 roku. Dokładnie brzmi on Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to pokazuje, jak bardzo ważna jest edukacja przedszkolna i integracja dzieci.

Z tego powodu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 w Ostrowcu uczciło to święto. Przedszkole świętowało, przyłączając się do akcji na skalę ogólnopolską, którą zapoczątkowało Przedszkole nr 2 w Gryfinie imienia Misia Uszatka. „Życie Przedszkolaka” – to właśnie do tego utworu, najstarsza grupa przedszkolna wykonała układ taneczny. Dzieci z grup Kaczuszki i Biedronki równie miło świętowały ten dzień, w kolorowych salach z dźwiękami muzyki. Było mnóstwo zabawy ruchowo-tanecznych oraz wiele innych. Dzieci otrzymały także słodkie upominki, dyplomy a przede wszystkim medale Super Przedszkolaka! Oczywiście życzenia w tym ważnym dniu, przedszkolakom złożyła Pani Aneta Stachurska — dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim.