Świętowanie Dnia Niepodległości w Ostrowcu

Święto Niepodległości jest bardzo ważnym świętem, które obfituje w różne i liczne uroczystości. W obchodach uczestniczą przede wszystkim dorośli, jednakże co roku można podziwiać także młodzież, która chętnie przyłącza się do świętowania tego ważnego dnia, jakim jest Dzień Niepodległości.

Jak obchodzono ten dzień w Ostrowcu Świętokrzyskim? W jaki sposób młodzież uczestniczyła w wydarzeniach?

W czwartek 11 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim miało miejsce pięknie wydarzenie. Odbył się bowiem recital, który to wykonały Laureatki Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Uczestnikami byli przede wszystkim harcerze i Strzelcy, a także uczniowie z pocztem sztandarowym innych szkół. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury. A recital odbywał się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kto występował?

  • Maja Wójcicka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu
  • Aleksandra Mrozińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
  • Anna Filipczak — wokalistka Studia Wokalnego Pandora

To nie wszystko, w Ostrowcu Świętokrzyskim młodzież kibicowała także podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości.

Kolejnym wydarzeniem 11 listopada, był Ostrowiecki Bieg Niepodległości. To już szóste takie biegi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biegaczom było na pewno miło, gdy podczas biegu usłyszeli bardzo mocny doping. Wydarzenie to jest także świetnym powodem do spędzania wspólnych chwil oraz do aktywności na dworze. W tym roku biegaczom głośno kibicowali uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7.

W jaki sposób uczniowie dopingowali biegaczy? Gdzie uczniowie czekali na biegaczy?

Młodzi kibice czekali na biegaczy przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Była to połowa trasy biegu. Doping był widoczny i słyszalny na różne sposoby. Przede wszystkim były głośne okrzyki, trąbki, transparenty, a nawet pomalowane twarze w kolorze biało-czerwonym. Wszystko po to by uczestnikom było łatwiej pokonać całą trasę i zmotywować ich do dotarcia do mety.

To były piękne obchody Dnia Niepodległości.