Mammobus w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Ostrowcu Świętokrzyskim niebawem pojawi się mammobus, by kobiety mogły zbadać swoje piersi. Cała akcja nosi tytuł ” Pier(w)si badamy profilaktycznie”.

Kiedy i w jakim miejscu będzie stał mammobus? Kto będzie mógł skorzystać z badania?

Mammobus przyjedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego 22 listopada i będzie czynne w godzinach od 9 do 14. Aby skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować. Warto zaznaczyć, że badanie jest bezpłatne i nie trzeba posiadać na nie skierowania. Jednakże nie wszystkie Panie mogą skorzystać, ze względu na ograniczenia wiekowe. Jeśli kobieta jest w wieku między 50 a 69 rokiem życia, nigdy wcześniej nie chorowała na raka piersi oraz nie korzystała z takiego badania w przeciągu ostatnich dwóch lat, to może przystąpić do badania.

Mammobus będzie czekał przy ulicy Mickiewicza 25, nieopodal Pływalni Rawszczyzna. Warto skorzystać z tego badania aby przede wszystkim zrobić coś dla siebie i swojego zdrowia. Takie badanie jest bardzo istotne, ponieważ ewentualne zmiany, będą mogły być odpowiednio szybko poddane leczeniu z szansą na całkowity powrót do zdrowia.

Badania mammograficzne  będą przeprowadzane dzięki kampanii pod tytułem: „Mamo! Mamo! Mammobus!”. Jest to ogólnopolska kampania Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma ona na celu wypromowanie takich badań i uświadomienie jak bardzo są ważne. Stanowią one szansę na całkowity powrót do zdrowia, bowiem ewentualne zmiany nowotworowe będą mogły być wykryte w początkowym stadium. Dzięki temu szansa na wyleczenie jest znacznie większa.

Jak skorzystać z badania? Należy zarejestrować się pod nr telefonu 583 257 602. Podczas rejestracji, warto dowiedzieć się co należy ze sobą zabrać i jak przygotować się do badania.

Samobadanie piersi!

Drogie Panie! Pamiętajmy również o tym, jak ważne jest regularne samobadanie piersi. To podstawowa kontrola zdrowia piersi, która nic nie kosztuje i jest bardzo prosta. Warto by samobadanie piersi stało się codzienną rutyną np. podczas wieczornej toalety.