Kolejny sukces młodych pływaków z ostrowieckiego KSZO!

Od początku grudnia co chwilę miejsce mają Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na początku miesiąca w Bydgoszczy walczyli 17 i 18- letni zawodnicy. W weekend 11-12 grudnia w Lublinie rywalizowali 15-latkowie, a w Gliwicach 16-latkowie. Na samym końcu szansę mieli 14-letni pływacy na zawodach w Olsztynie.

Bartosz Michta

16-letni zawodnik Klubu Sportowego Zakładów Ostrowieckich wrócił z Gliwic z 3 medalami. Bartosz wywalczył srebro w wyścigu stylem motylkowym na 200 m. Dodatkowo udało mu się zająć dwukrotnie trzecie miejsce. Brązowy medal otrzymał za 100 m i 50 m stylem motylkowym.

Zuzanna Kamińska

15-letnia zawodniczka pojechała na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do Lublina. To właśnie tam zdobyła 2 medale. Płynąc stylem klasycznym na dystansie 50 m wywalczyła drugie miejsce, zdobywając tym samym srebro. Brązowy medal za to udało jej się zdobyć stylu klasycznym na 200 m.

Julia Ofman

Julia medal zdobyła w Bydgoszczy na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17 i 18-letnich. Zawodniczce udało się zająć drugie miejsce w stylu klasycznym na dystansie 200 m.

Patryk Stefański

Zawodnik KSZO Ostrowiec, podobnie jak Julia Ofman, wystartował w zawodach w Bydgoszczy. Dzięki świetnemu czasu zdobył srebrny medal w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 50 m. Oprócz tego Patryk wywalczył brąz płynąc stylem dowolnym 100 m.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którym udało się zająć wysokie miejsca i zdobyć medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Wszystkim życzymy powodzenia na kolejnych zawodach i miejmy nadzieję, że reprezentacja ostrowieckiego Klubu będzie coraz lepsza!