Ostrowiec Świętokrzyski w końcu doczeka się Stadionu Międzyszkolnego!

Od kilkunastu lat władze miasta walczyły o rozbudowę infrastruktury sportowej w Ostrowcu. Niestety hale sportowe wymagają większego remontu, a stadionu jak nie było tak nie ma. W tym roku w końcu się to zmieni. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim dostało dotację ponad 16 mln zł właśnie na stworzenie i remont obiektów sportowych.

Stadion lekkoatletyczny

Inwestycja powstanie przy ul. Żeromskiego. Stadion stanie między dwoma szkołami: Liceum Ogólnokształcącym numer III imienia Władysława Broniewskiego a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Dzięki temu uczniowie obydwu szkół będą miały łatwy dostęp do niego. Ze stadionu będzie można korzystać zarówno w trakcie zajęć z wychowania fizycznego, jak i podczas treningów. Będzie mógł być wykorzystywany także do organizacji zawodów w lekkoatletyce. Będzie to najnowocześniejszy stadion w całym województwie Świętokrzyskim.

W skład stadionu wejdą bieżnie lekkoatletyczne o długości 400 m i 100 m, boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, trybuny dla publiczności i profesjonalne oświetlenie. Dodatkowo wyremontowane zostaną dwie hale sportowe, które należą do szkół obok planowanego stadionu. W planach jest również budowa boisk do takich gier zespołowych jak siatkówka, piłka ręczna i koszykówka.

Trybuny zaplanowane są na pomieszczenie 280 kibiców. Na terenie stadionu powstanie także szatnia, a obok parking. Wszystko maksymalnie przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można organizować zawody między innymi z pchnięcia kulą, skoku w dal i o tyczce, rzucie dyskiem i oszczepem. Władze miasta liczą na to, że budowa rozpocznie się już wiosną 2022 roku.