Nowe instalacje fotowoltaiczne pojawią się na ostrowieckich budynkach

Wiele firm, osób prywatnych i miejsc publicznych, decyduje się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. O tym, czy fotowoltaika się opłaca, przeczytacie więcej na portalu Project Finance. Tymczasem władze miasta Ostrowca postanowiły umieścić panele fotowoltaiczne na aż 30 budynkach na terenie gminy. Wybór placówek nie był trudny. Podziwiać będziemy mogli panele na wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych, a także na budynku Urzędu Miasta Ostrowieckiego Browaru Kultury, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, a także na budynku oczyszczalni ścieków oraz ujęciu wody.

Kiedy panele pojawią się w Ostrowcu?

Teraz został ogłoszony przetarg, nie jest jeszcze znany termin, w którym panele fotowoltaiczne pojawią się na wybranych placówkach. Zainteresowane przetargiem firmy mają czas na zgłaszanie się do 7 kwietnia. Po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca tego projektu. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, panele mają być zamontowane w maksymalnie 720 dni po podpisaniu umowy. 

Aktualnie w Ostrowcu mamy już 2 budynki z fotowoltaiką. Jest to przedszkole nr 7 i szkoła podstawowa nr 3. Panele są chwalone, więc pojawiła się decyzja o rozwinięciu tego projektu. Oszczędności, jakie ma przynieść korzystanie z fotowoltaiki w placówkach publicznych szacuje się na 30-40% aktualnych wydatków na prąd.