Jakie wydarzenia sportowe odbędą się w Ostrowcu w najbliższym czasie?

Wiosna to pora roku, w której odbywa się coraz więcej sportowych wydarzeń. Jest to najlepszy moment, żeby zacząć trenować sporty na zewnątrz. Dzisiaj przedstawimy Wam harmonogram sportowych wydarzeń, które pojawią się w Ostrowcu w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Sprawdź, którą datę najlepiej zapamiętać i kiedy zaplanować sobie czas!

MosirGutwinRun

To już 10 edycja tego wydarzenia sportowego. Wszyscy Ostrowianie zapewne wiedzą, że cała impreza składa się z 6 spotkań, a na każdym z nich odbywają się dwa biegi – 5km i 10km. Dodatkowo organizowany jest marsz z kijami nordic walking. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano biegi na dystansie od 100 do 1000m. Pierwsza runda odbędzie się już 6 maja! Kolejne spotkania zaplanowane są na 5 czerwca, 3 lipca, 21 sierpnia, 18 września i ostatnie 9 października. Zapisywać możecie się od poniedziałku 25 kwietnia.

Aktywny Senior

W dalszym ciągu trwają zajęcia z cyklu aktywny senior. Jeszcze do końca maja możecie korzystać z gimnastyki ciała i umysłu w Hali Sportowo-Widowiskowej w każdą środę od 16:00 do 18:00. Od czerwca zmieni się rodzaj zajęć i miejsce ich odbywania. W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będzie cykl spotkań Aktywnie w naturze. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

KSZO Ostrowiec – Unimetal Recycling MTS Chrzanów

14 maja na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Ostrowcu rozpocznie się mecz w ramach I ligi piłki ręcznej. Ostrowianie zmierzą się ze szczypiornistami z Chrzanowa. Zapraszamy do kibicowania naszym Wojownikom.

KSZO Ostrowiec – Avia Świdnik

Już 21 maja na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu rozpocznie się mecz w ramach zawodów III ligi piłkarskiej. KSZO Ostrowiec zmierzy się z zespołem ze Świdnika, który w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze. Zawody rozpoczną się o 17:00.