Gdzie wybrać się na spacer z psem w Ostrowcu?

Z pewnością każdy posiadacz psa niejednokrotnie zastanawiał się gdzie wyjść z nim na spacer. Problem zapewne nie pojawia się, kiedy planujemy tak zwane szybkie siku, ale jedną z podstawowych potrzeb psa jest eksploracja otoczenia, a tego niestety nie da się załatwić na 15 minutowej wycieczce dookoła bloku. Dzisiaj zaproponujemy Wam kilka miejsc, w które łatwo dostaniecie się komunikacją miejską lub samochodem, gdzie spacer z Waszym czworonogiem będzie samą przyjemnością.

Łąki na Pułankach

To miejsce będzie idealnym rozwiązaniem dla aktywnych psów, które potrzebują i lubią pobiegać. Znajdziecie tam dużo przestrzeni idealnej do zabawy czworonogiem, rzucania piłki, przeprowadzenia treningu albo psich szaleństw w grupie i w samotności. Ze względu na ogromną przestrzeń, nawet w weekendy, gdy pogoda sprzyja, będziecie mieli możliwość odejścia na bok i spacerowania bez tłumów. Droga prowadzi na osiedle Gutwin, a dalej do lasu. Możecie więc zrobić naprawdę długą wycieczkę.

Wały nad Kamienną

Jeśli lubicie spacerować nad rzeką, a na dodatek planujecie spokojny spacer, a nie dzikie szaleństwa, to koniecznie wybierzcie się nad Kamienną. Przez długą część wzdłuż rzeki ciągnie się ścieżka, a nawet kiedy się skończy to możecie przejść na jej drugą stronę i kontynuować spacer. Takie miejsca mają swój urok, w szczególności w ciepły, słoneczny dzień, kiedy od Kamiennej potrafi przyjemnie wiać wiatr.

Las na Gutwinie

Jeśli mieszkacie w centrum miasta to możecie tam dojechać autem, komunikacją miejską, albo przejść się wspomnianymi wcześniej łąkami na Pułankach. Jest to miejsce bardzo często wybierane przez właścicieli psów na spacer. Nic dziwnego, chodzenie po lesie potrafi bardzo mocno relaksować. Pamiętajcie tylko, żeby nie puszczać psa ze smyczy. Możecie spotkać w nim dziką zwierzynę, a Wasz pies może chcieć za nią pobiec, co nie będzie bezpieczne. Na dodatek puszczanie psa ze smyczy w lesie nie jest zgodne z przepisami i można dostać za to mandat.

Mamy nadzieję, że coraz cieplejsze dni zmotywują Was do dłuższych wycieczek z Waszymi czworonogami i wybierzecie się do wszystkich 3 miejscówek.