Poznaj okoliczną przyrodę!

Zdecydowanie nasze miasto Ostrowiec to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Można cieszyć się w nim urokami przyrody, pomimo faktu, że znajduje się w centrum województwa świętokrzyskiego. W pobliżu naszej miejscowości znajduje się wiele lasów, rzek oraz łąk. Koniecznie trzeba podkreślić, że wiele z nich zostało objętych ochroną. Z tego faktu cieszą się przede wszystkim miłośnicy przyrody.

Nie tylko okolica miasta cieszy się piękną przyrodą. W samym mieście również można znaleźć tereny zielone w postaci urzekających parków. Do największych można zaliczyć Park Miejski. Jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców naszej miejscowości, którzy często udają się do niego na spacery, wycieczki rowerowe, a także w okresie letnim na pikniki. Sam park zajmuje powierzchnię około 15 ha. Znajdują się tutaj również fontanny, alejki spacerowe, oczka wodne.

Kolejnym miejscem, które zasługuje na uwagę to Rezerwat Przyrody „Stawiska”. W tym miejscu występują różnorodne gatunki roślin oraz zwierząt. Zajmuje obszar około 60 ha. Wśród roślin, które można zobaczyć można wskazać takie gatunki jak np. grzebienie białe, rdestnica pływająca, grążel żółty.

Rolnictwo w pobliżu Ostrowca.

Rolnictwo w naszym regionie odgrywa niezwykle ważną rolę. W naszej okolicy istnieje wiele gospodarstw rolnych zajmujących się uprawą ziemi, a także hodowlą zwierząt. Na tutejszych terenach występują liczne pola uprawne, sady, łąki oraz hodowle zwierząt. To wszystko wpływa na zachowanie zrównoważonego rozwoju oraz podtrzymanie tradycyjnych wartości.

Warto również wskazać na inne obszary, które cieszą się uznaniem i posiadają elementy zieleni. Chodzi oczywiście o liczne place zabaw dla dzieci. Wskazane obszary powstały z wykorzystaniem tylko naturalnych materiałów jak drewno oraz kamienie. Zdecydowanie zabawa na świeżym powietrzu wpływa dobrze na samopoczucie dzieci oraz rodziców.

Podsumowując nasza okolica cieszy się sporą ilością zieleni. Zdecydowanie mieszkańcy Ostrowca mają, gdzie wypocząć. Tutejsza przyroda cieszy wszystkie zmysły!