Włącz się do zmian poprzez udział w szkoleniach demokratycznych

 Chciałbyś zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do aktywnego udziału w demokratycznym procesie? Akademia Demokracji, projekt dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pozwala przygotować się do pełnienia istotnych ról w społeczeństwie. Już 19 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się szkolenia, które pozwolą skutecznie działać w komisjach i wpływać na uczciwość wyborów.

System demokratyczny opiera się na wolnych i uczciwych wyborach. Innowacyjny projekt szkoleniowy Fundacji Niezależne Media o nazwie Akademia Demokracji ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i umocnienie demokratycznych standardów w Polsce. Szkolenia prowadzone są przez zespół doświadczonych prawników i praktyków.

Podczas szkoleń uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat prawa wyborczego i partii politycznych. Ale to nie wszystko. Chcemy również, by wypracowali umiejętności konkretnego działania w sytuacjach, które mogą zaistnieć zarówno w czasie ciszy wyborczej, jak i w dniu wyborów. Przygotowujemy do pełnienia roli strażnika demokracji, który nie tylko zna przepisy, ale także potrafi odpowiednio reagować na wszelkie wyzwania i zagrożenia dla uczciwości procesu wyborczego – zaznacza Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Szkolenie w Ostrowcu Mazowieckim odbędzie się 19 sierpnia. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl

e-mail: [email protected]