XVI Świętokrzyskie Święto Pszczoły przyciąga tłumy zwiedzających do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Bałtowski Kompleks Turystyczny, znany z wielu atrakcji, obecnie gości XVI edycję Świętokrzyskiego Święta Pszczoły, które przyciąga rzesze odwiedzających. Wydarzenie to jest świetną okazją do zapoznania się z ofertą pszczelarstwa oraz produktów z nim związanych.

Rekordowa liczba wystawców, bo aż 76, prezentuje swoje wyroby na Okręglicy w Bałtowie. Na stoiskach można znaleźć szeroką gamę produktów związanych z pszczelarstwem i pszczołami. Impreza nie ogranicza się jednak tylko do handlu. W ramach wydarzenia odbywają się również ciekawe warsztaty, na których uczestnicy mogą nauczyć się przepisu na doskonałe miodowe ciasteczka czy spróbować swoich sił w grach planszowych. Targi dostępne są dla zwiedzających w sobotę do godziny 18, natomiast w niedzielę otwierają swoje bramy o godzinie 10 i czynne są aż do godziny 18.

Nie tylko targi przyciągają gości. Również w sobotę, w budynku Przystocza zaplanowano Konferencję Pszczelarską. Wydarzenie gromadzi renomowanych specjalistów z dziedziny pszczelarstwa, którzy omawiają zagadnienia hodowli pszczół oraz problemy powiązane ze zmianami klimatu i ich wpływem na te niezwykłe stworzenia.