Czwarta grupa III Ligi: Piąta kolejka przynosi zwycięstwo Świętokrzyskim zespołom

W piątej rundzie czwartej grupy rozgrywek III Ligi, drużyny z regionu świętokrzyskiego zdołały zdobyć pełną pulę punktów. Czarni Połaniec, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Star Starachowice odniosły znaczące zwycięstwa, nie pozwalając przeciwnikom na żadne trafienie do swojej bramki.

Mecz w Ożarowie zakończył się wielkim triumfem drużyny Staru Starachowice, która pokonała Sokoła Sieniawa aż sześcioma bramkami na zero. Pierwszego gola dla zielono-czarnych zdobył w 22 minucie Szymon Kot, który dołączył do ekipy przed rozpoczęciem sezonu, przechodząc z GKS-u Nowiny. Kibice musieli jednak wykazać się cierpliwością i czekać na kolejne gole do drugiej połowy meczu. Czternaście minut po wznowieniu gry, prowadzenie zespołu podkreślił Krystian Handzlik. Następnie do grona strzelców dołączyli Włodzimierz Puton, Przemysław Śliwiński, Piotr Mikos oraz Piotr Stefański.

W ostatnim tygodniu do składu Staru Starachowice dołączył również nowy napastnik – Szymon Stanisławski, dobrze znany kibicom z jego występów w ostrowieckim KSZO. Stanisławski ostatnio reprezentował II-ligową Olimpię Grudziądz. Trener Tadeusz Krawiec będzie teraz musiał znaleźć miejsce dla nowego zawodnika ofensywnego w składzie. Jak sam przyznaje, ma już pomysł na wykorzystanie dwóch napastników, w tym Stanisławskiego, którego obecność powinna zwiększyć jakość gry drużyny.