Tragiczne wydarzenie na osiedlu Słonecznym – śledztwo w sprawie samobójstwa 74-letniej kobiety

W Ostrowcu Świętokrzyskim, na Osiedlu Słonecznym doszło do tragicznego zdarzenia w niedzielę, 10 września. Około godziny 7.53 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że 74-letnia kobieta zasiadła na parapet okna czwartego piętra jednego z bloków. Niestety, kobieta skoczyła z okna i pomimo desperackiej próby ratowania jej życia przez prawie 50 minut, około godziny 8.50 lekarz stwierdził jej zgon.

Informacja o sytuacji dotarła do służb ratunkowych za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce zostały natychmiast skierowane dwa zespoły straży pożarnej, w tym sześciu ratowników wyposażonych w drabinę mechaniczną i skokochron. Pomimo szybkiej reakcji i dojazdu na miejsce zdarzenia w ciągu zaledwie pięciu minut, nie udało się zapobiec tragedii – kobieta zdążyła już wyskoczyć.

Policjanci dotarli na miejsce jako pierwsi i rozpoczęli działania mające na celu ochronę miejsca zdarzenia. Gdy przybyli strażacy, przejęli oni kontrolę nad sytuacją i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Niemniej jednak, mimo blisko 50 minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie udało się uratować kobiety.