Olimpiada Przedszkolaka: Sukces przedszkolaków z Kunowa na etapie powiatowym

Wczoraj, w ramach III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka odbył się etap powiatowy. W zawodach sportowych rywalizowało ze sobą pięć drużyn składających się z dziesięciu dzieci. Cała rywalizacja rozegrała się w czterech różnorodnych konkurencjach. Po pełnej emocji walce, triumfowali mali sportowcy z Publicznego Przedszkola w Kunowie.

Po ogłoszeniu wyników, dyrektorka placówki, Małgorzata Krajewska nie kryła swojego zachwytu. Wyraziła swój entuzjazm i radość z osiągnięcia swoich podopiecznych. Zapewniła również, że teraz cała kadra przedszkola skupi się na przygotowaniach do kolejnego etapu – reprezentowania powiatu na arenie wojewódzkiej.

Zawody były pełne różnorodnych dyscyplin sportowych. Młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w biegu sztafetowym z pałeczką, biegu przez tor przeszkód, skoku w dal oraz rzucie woreczkiem do celu. Dzieci mogły liczyć na gorący doping z trybun. Jak mówi Dominika Żak z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie, byli tutaj, aby zagrzewać swoją drużynę do walki i kibicować jej w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Po emocjonującej rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Było to dla nich zarówno wyraz uznania dla ich sportowej walki, jak i miła pamiątka z tego wydarzenia.