Podsumowanie trzydniowej akcji policyjnej "Wszystkich Świętych"

Nadszedł ostatni, czyli trzeci dzień operacji policyjnej pod kryptonimem 'Wszystkich Świętych’, która dawniej była znana jako akcja 'Znicz’. W dniu poprzednim, funkcjonariusze policji z Ostrowca Świętokrzyskiego pełnili obowiązki kierowania ruchem w rejonach przyległych do cmentarzy, wskazywali miejsca do parkowania i asystowali pieszym w pewnym i bezpiecznym przechodzeniu przez ulice. Dzięki temu pierwszy z dni świątecznych minął bez poważniejszych incydentów drogowych.

– Kontynuujemy działania kontrolne na drogach i reagujemy na wszelkie naruszenia prawne. W dniu wczorajszym nie zarejestrowaliśmy żadnego przypadku wypadku drogowego, zanotowaliśmy jednak kilka kolizji. Nie stwierdzono również żadnych poważnych incydentów kryminalnych – informuje Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodaje, że ruch uliczny w mieście odbywał się płynnie, a zatory drogowe tworzyły się jedynie na kilku arteriach, m.in. na ulicach: Długiej, Granicznej i Denkowskiej.

Oficer Wrzesień apeluje również do wszystkich kierowców o ostrożność na drodze, podobnie jak do pieszych, aby zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo, zwłaszcza w okolicach cmentarzy.