Miejskie mikołajki w nowej lokalizacji – Ostrowieckim Browarze Kultury

Święto Mikołaja, które przypada na jutro, 6 grudnia, w Ostrowcu zawsze jest okazją do radosnych festynów. W tym roku ze względu na budowę lodowiska na Rynku miejskim, obchody mikołajkowe przeniesione zostaną do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Planowane są różnego rodzaju atrakcje, takie jak spotkanie z Mikołajem, kreatywne warsztaty plastyczne, akcja 'Choinka na Święta’ czy koncerty dziecięce organizowane przez Studio Wokalne Pandora i Chór Kotki Dwa.

Podkreśla to Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, wskazując, że niezależnie od bogatej oferty atrakcji, dla najmłodszych najważniejsza jest zawsze obecność Świętego Mikołaja. Jak zapewnia dyrektor, prawie autentyczny Święty Mikołaj przybędzie do Ostrowca bezpośrednio z Laponii, obdarowany prezentami dla dzieci. Będzie on dostępny przez cały dzień i każdy rodzic może przekazać mu prezent dla swojego dziecka, który następnie opisze sam Mikołaj. Rozdawanie prezentów rozpocznie się od godziny 10:30, ale chcący spotkać się z Mikołajem muszą wcześniej zapisać swoje dziecko, telefonicznie lub osobiście.

Współorganizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską Biblioteką Publiczną warsztaty plastyczne to doskonała okazja dla każdego dziecka, które chciałoby wykonać własną ozdobę bożonarodzeniową. Dodatkowo, w ramach akcji 'Choinka na Święta’, mieszkańcy mogą przynieść tzw. elektrośmieci do Ostrowieckiego Browaru Kultury i otrzymać w zamian żywą choinkę.