Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ostrowcu kontynuuje rekrutację wolontariuszy

Ostrowiecki oddział Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potwierdził zapisanie ponad 250 ochotników, gotowych ruszyć z barwnymi skarbonkami na ulice miasta podczas finału, który odbędzie się 28 stycznia. Mimo to, istnieje jeszcze możliwość dołączenia do szeregów wolontariuszy, zarezerwowano bowiem dodatkowo około 50 miejsc. Rejestracja jest dostępna online przez platformę iWolontariusz aż do 16 stycznia, a jej termin kończy się o godzinie 20:00.

– Przy rejestracji, każdy wolontariusz ma możliwość wyboru nie tylko standardowej skarbonki papierowej, ale także e-skarbonki, która umożliwia zbiórkę środków pieniężnych poprzez sieć internetową. Opcje są elastyczne: można wybrać tylko e-skarbonkę lub obie metody zbierania funduszy, co daje jeszcze szerszą gamę możliwości – wyjaśnia Dariusz Czupryński, kierownik ostrowieckiego oddziału WOŚP. – Zdecydowanie namawiamy do rejestracji uczniów klasy ósmej, którzy już zaczynają myśleć o edukacji na poziomie szkoły średniej. Za udział w finale WOŚP wystawiamy zaświadczenia potwierdzające wolontariat, które mogą zwiększyć szanse przy rekrutacji do wymarzonej szkoły – dodaje.

Wszystkie osoby niepełnoletnie, chcące zarejestrować się i odebrać identyfikatory, puszki oraz serduszka, potrzebują zgody swojego opiekuna prawnego. Zasada ta dotyczy również osób, które nie ukończyły jeszcze 16. roku życia i które mogą zbierać fundusze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.