7 kwietnia Polacy dokonają wyboru nowych liderów samorządowych, a Stowarzyszenie 'Tak dla Samorządu’ prawdopodobnie wystartuje z poparciem PSL

Wiodącym punktem na kalendarzu politycznym Polski jest 7 kwietnia, kiedy to obywatele będą głosować na nowych przedstawicieli władz samorządowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stowarzyszenie 'Tak dla Samorządu’, które obecnie sprawuje władzę w mieście i powiecie, wystartuje do wyborów z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). O zaawansowanych rozmowach między Artur Łakomiec, wiceprezydentem miasta, a Arkadiuszem Bąkiem, przywódcą PSL w powiecie, poinformowało Radio Ostrowiec.

Nie ukrywając faktu prowadzenia rozmów, Artur Łakomiec potwierdził, że planowane jest wspólne kandydowanie członków 'Tak dla Samorządu’ i PSL do Rady Powiatu Ostrowieckiego. Przyznał, że te rozmowy nabrały tempa, jednak nie chciał zdradzić żadnych szczegółów, zasłaniając się tajemnicą charakterystyczną dla negocjacji koalicyjnych. Podkreślił również, że rozmowy dotyczą nie tylko list wyborczych, ale także planów i strategii rozwoju miasta i powiatu.

W przeszłości PSL nie wystawiało własnych list w wyborach do rady miasta i powiatu, a ich kandydaci startowali z list lokalnych komitetów. Jeżeli dojdzie do współpracy z 'Tak dla Samorządu’, to stowarzyszenie to będzie wspierać kandydaturę Arkadiusza Bąka na stanowisko w sejmiku, co jednocześnie umocni jego pozycję wewnątrz Trzeciej Drogi. Bąk ma możliwość, w przypadku uzyskania większości w sejmiku, objęcia stanowiska marszałka. Z kolei on sam zamierza wspierać kampanię stowarzyszenia 'Tak dla Samorządu’ oraz Artura Łakomca, który ma ambicje ubiegać się o stanowisko prezydenta Ostrowca.