Starachowice triumfują w konkursie na najbardziej efektownie oświetlone miasto w Polsce

Starachowice zdobyły zaszczytną trzecią pozycję w krajowym konkursie na najbardziej atrakcyjnie oświetlone miasto. Od wielu lat ten prestiżowy konkurs jest organizowany przez spółkę Energa. Ledwie parę dni temu, Starachowice zostały uhonorowane tytułem 'Świetlnej Stolicy’ województwa świętokrzyskiego.

Prezydent Marek Materek wyraził swoją satysfakcję i wdzięczność za te sukcesy, powiedział: „Zajęcie pierwszego miejsca w województwie i trzeciego na szczeblu krajowym to dla nas wielka radość i honor. Te osiągnięcia są wynikiem ogromnego zaangażowania mieszkańców i przyjaciół Starachowic, którzy oddali swoje głosy na nasze miasto podczas świątecznego plebiscytu. Mam nadzieję, że w przyszłości Starachowice będą zwyciężać w tym konkursie, gdyż będziemy dążyć do tego, aby niewielkie miasto wyglądało jak najpiękniej podczas okresu świątecznego”.

W końcowej fazie konkursu 'Świeć się z Energą’, ponad 9 tysięcy internautów wybrało Starachowice, które pokonały takie miasta jak Łódź, Poznań, Płock czy Koszalin. Najwięcej głosów (45 tysięcy) zebrała Legnica w województwie dolnośląskim, która zdobyła główną nagrodę – sprzęt AGD o wartości 20 000 złotych przeznaczony na cele charytatywne. Starachowice będą miały przyjemność otrzymać urządzenia AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Decyzję o tym, do której organizacji non-profit lub jednostki pomocy trafi ten dar, urząd miasta podejmie w najbliższym czasie.