Oszuści telefoniczni regularnie próbują wyłudzić pieniądze od seniorów w Ostrowcu

W Ostrowcu Świętokrzyskim pojawił się niepokojący wzrost oszustw telefonicznych, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy od osób w podeszłym wieku. Tylko w czwartek 7 marca, miejscowa policja otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące prób wyłudzeń od seniorów, które na szczęście nie zakończyły się sukcesem oszustów.

Przestępcy stosowali sprawdzony schemat – podawali się za krewnych lub funkcjonariuszy policji i przekonywali starszych mieszkańców Ostrowca, że ich bliscy spowodowali kolizje drogowe, w wyniku których poszkodowane zostały inne osoby. Oszuści proponowali „załatwienie” sprawy poprzez przekazanie środków finansowych na rzekome leczenie i inne koszty. Kwoty, które żądali, oscylowały między 43 a 150 tysiącami złotych.

Jednak wszystkie potencjalne ofiary tych fałszywych wnuczków i policyjnych oszustów wykazały się rozwagą i ostrożnością, unikając wpadnięcia w pułapkę. W odpowiedzi na te incydenty, Komenda Policji w Ostrowcu apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności. Namawiają, aby w sytuacji budzącej jakiekolwiek wątpliwości, natychmiast rozłączyć się i skontaktować z prawdziwymi funkcjonariuszami policji.