Otwarcie sezonu motocyklowego w Ostrowcu organizowane przez ks. Mariana Bolestę

W Ostrowcu, miłośnicy dwóch kół już zaczęli korzystać z pięknej pogody i wrócili na drogi. Chociaż są już aktywni, oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego nadal jest przed nimi. To szczególne wydarzenie ma miejsce w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, a jego gospodarzem będzie ks. Marian Bolesta, proboszcz parafii na Gutwinie.

Ks. Bolesta podkreśla, że pomysł na taką inicjatywę zrodził się wśród jego parafian, którzy są pasjonatami jazdy na motocyklach. Wierzy on, że wszelkiego rodzaju działania integrujące społeczność są niezwykle ważne i potrzebne. Dzięki nim członkowie wspólnoty mogą poczuć się bardziej związani między sobą i odczuwać wzajemne wsparcie.

Zgodnie z planem, o 14:00 na placu przy kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się msza święta na świeżym powietrzu. Podczas tej uroczystości odbędzie się poświęcenie motocykli uczestników.

Ks. Marian Bolesta wyraża nadzieję, że wydarzenie przyciągnie dużą liczbę zainteresowanych. Jeśli tak się stanie, proboszcz planuje, aby otwarcie sezonu motocyklowego stało się cyklicznym wydarzeniem na mapie parafii.