Interwencja policji w Ostrowieckim zapobiega tragedii: 33-latek z myślami samobójczymi zostaje uratowany

W części świętokrzyskiego kraju, dokładniej mówiąc w powiecie ostrowieckim, miało miejsce wydarzenie, które mogło skończyć się tragicznie. Policjanci działający na tym terenie otrzymali jednak informacje, które pozwoliły im zapobiec potencjalnej tragedii. W poniedziałek do lokalnej jednostki zgłosił się mężczyzna, który był zaniepokojony stanem swojego znajomego.

Sytuacja wydawała się poważna, gdyż mężczyzna poinformował służby o niepokojących wiadomościach, które otrzymał od swojego 33-letniego przyjaciela. Znajomy za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów internetowych przekazał mu, że ma myśli samobójcze. Było to na tyle alarmujące, że mężczyzna postanowił zawiadomić o tym fakcie policję.

Bez zbędnej zwłoki stróże prawa podjęli natychmiastowe działania. Udało im się dotrzeć do 33-latka jeszcze przed tym, nim doszłoby do nieszczęścia. Szybka interwencja pozwoliła na czasowe zabezpieczenie mężczyzny. W obliczu jego stanu, podjęto decyzję o przekazaniu go pod opiekę specjalistów medycznych z pogotowia ratunkowego, którzy mogą mu zapewnić niezbędną pomoc.