Ostrowiec Świętokrzyski dla turystów i mieszkańców

Lato,wakacje, urlop. To właśnie ten czas w roku, kiedy większość z Nas gdzieś wyjeżdża, zwiedza, poznaje nowe miejsca. Kiedy jednak w to lato, nie masz większych planów wakacyjnych, to spędź je równie fajnie w mieście. Ostrowiec Świętokrzyski i okolice, oferują liczne atrakcje i ciekawe miejsca dla mieszkańców oraz turystów. Sami sprawdźcie poniżej, gdzie warto zawitać.

Miejsca warte uwagi

Pływalnia Rawszczyzna – któż latem, nie lubi ochłodzić się w basenie, a przy okazji potrenować pływanie i zadbać o formę fizyczną. Jeden z najfajniejszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Kolegiata św. Michała Archanioła – to obiekt sakralny w stylu barokowym, który swoją architekturą zachwycił niejednego turystę. Kościół położony jest na pagórku, otoczony murami.

Park Miejski im. Marszałka Piłsudskiego – idealne miejsce, na odpoczynek i relaks, nie tylko letnią porą roku. Park ten obejmuje 20 hektarów pięknej i bujnej zieleni, w którym możemy znaleźć staw z łabędziami oraz oczko wodne. Ponadto, park świetnie jest zagospodarowany jeśli chodzi o ławeczki, place zabaw dla najmłodszych. W Parku miejskim, znaleźć można także siłownię na świeżym powietrzu, skate park, oraz muszlę koncertową. Idealne miejsce na spędzenie rodzinnego czasu.

Kąpielisko w Ośrodku Gutwin – to tam wypoczniecie i nabierzecie energii na kolejne dni tygodnia! Ten ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy, oferuje także boisko do siatkówki plażowej, oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Kilka atrakcji z okolicy

Zwierzyniec Bełtowski –   idealne miejsce na wycieczkę, szczególnie z dziećmi. Zwierzyniec znajduje się w Bełtowie i posiada dużą ilość różnorodnych zwierząt. Hitem jest to, że na jednej części zwierzyńca, można skorzystać z amerykańskiego schoolbusa na pokładzie którego jest przewodnik.

Żywe Muzeum Porcelany –  jeśli masz ochotę zapoznać się, jak powstaje porcelana, to jest to miejsce dla Ciebie! Ponadto, możesz wziąć udział w warsztatach ceramicznych oraz napić się kawy z przepięknej, drogiej porcelany – w Kawiarni Leżąca Kotka. Przyjemne z pożytecznym 🙂

Polska w Miniaturze – piękne polskie zamki i inne zabytki architektoniczne w miniaturze, można zobaczyć w Bełtowie, z pewnością jest to coś dla fanatyków historii oraz tych którzy chcą mile spędzić czas i dowiedzieć się czegoś interesującego o dziejach Naszego kraju!

Jest wiele więcej ciekawych miejsc i atrakcji zarówno w samym Ostrowcu Świętokrzyskim jak i okolicach, które bezsprzecznie warto odwiedzić!