Pizzerie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pizza to niewątpliwie jedno z najbardziej rozpowszechnionych dań kuchni włoskiej. Płaski placek z sosem pomidorowym, zyskał wiele wariacji, które jednym smakują, a innym wręcz przeciwnie. My postanowiliśmy przybliżyć nieco miejsca w Ostrowcu do których warto zawitać.

Kilka propozycji pizzerii w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pizzeria “Me Gusta” – wyróżnia się przede wszystkim zachwycająco dużymi wersjami pizzy. W kwocie do 50zł otrzymamy placek o średnicy aż 60cm! W cenę wliczone są aż 3 sosy! Pizza, która jest najczęściej wybierana to amerykańska wersja na grubym cieście. To świetna odskocznia od popularnej wszędzie pizzy włoskiej. Lokal znajduje się przy ulicy Żabia 16.

 Restauracja “Primo” – to miejsce oferujące dużo więcej niż same pizze. Skupiając się jednak na tym smakołyku nie można nie wspomnieć o “Parma Rucola e Parmigiano”. Pizza pięknie się prezentuje, a jakość dobranych składników jest niepowtarzalna. Możecie spróbować tej pysznej pizzy na osiedlu Ogrody 28.

 Restauracja “Mała Sycylia” – Od samego początku widać, że pizze tu są bardzo przemyślane. Karta nie oferuje 50 rodzajów pizzy tylko kilka ale za to minimalistycznych i dopracowanych. To właśnie tak powinna wyglądać prawdziwa pizza. Najciekawszą wersją pizzy, która podbija serca gości jest Quatro Fromaggi. Jest to nic innego jak cztery rodzaje włoskich serów. Rzadko spotyka się tak wysoką jakość stosowanych składników. Do tego pizza nie jest droga więc na pewno warto jej spróbować. Lokal znajduje się przy Osiedlu Słonecznym 17

Pizzeria “Pizze świata” – to chyba najciekawszy lokal. Karta jest świetnie skomponowana, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oferowane tu pizze, przedstawiane są w formie krajów. Znajdziemy tu takie wersje jak: Grecka, Meksykańska, Norweska, Brazylijska czy Indyjska. Każda prezentuje zupełnie odmienny styl przyrządzania ale wszystkie łączy jedno – cena. Każda wersja pizzy kosztuje odpowiednio 28zł – 32cm oraz 38zł – 45cm. To obowiązkowe miejsce na mapie Ostrowca, które musi odwiedzić każdy pożeracz pizzy. Zdecydowanie polecamy spróbować pikantnej wersji Indyjskiej oraz wegetariańskiej Greckiej. Lokal znajduje się przy osiedlu Pułanki 12A