Radość Ostrowieckich Policjantów z nowoczesnego samochodu!

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego — tak nazywa się wóz, który otrzymała Komenda Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. O taki nowoczesny wóz, komenda ta starła się około 4 lata.

Czym charakteryzuje się taki nowoczesny Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego?

Jak stwierdził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Ostrowcu — Dominik Kowalski, wóz ten to biuro na kółkach. Wyposażony jest bowiem między innymi w drukarkę, laptopa, sieć wewnętrzną, Wi-Fi. Z racji tego, że jest to pojazd stworzony do zabezpieczenia i likwidacji skutków wypadków drogowych, to zawiera także sprzęt techniczny bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki którym można zabezpieczyć wypadki drogowe. W składzie takiego sprzętu znajdują się np. lampy błyskowe, znaki, światła. Nowoczesny wóz, zawiera także kolczatkę, by służyła w ewentualnych działaniach pościgowych. Na dachu samochodu, umieszczona została tablica świetlna, dzięki której można będzie poinformować o ewentualnych objazdach czy wypadkach.

Warto dodać, że Komenda Główna Policji kupiła 77 takich samochodów, z czego dwa wozy trafiły do województwa świętokrzyskiego. Jeden jest właśnie w Ostrowcu, a drugi trafił do Komendy Miejskiej w Kielcach. Każdy z tych pojazdów jest warty 460 tysięcy złotych.