Mammografia w Ostrowcu – zbadaj swoje piersi!

Wszyscy wiemy, a w szczególności kobiety, jak bardzo ważne jest badanie piersi. Począwszy od samobadania. Ważne także, by oprócz tego samobadania kontrolować stan zdrowia piersi u ginekologa i to przynajmniej kilka razy w roku. Ponadto warto wykonać USG piersi nawet już w młodym wieku, czyli okolicach dwudziestu lat. Takie badanie należy wykonać raz lub dwa razy do roku.  Badanie to głównie przeznaczone jest dla młodszych pokoleń, aczkolwiek dla nieco starszych zalecana jest — mammografia!

Co? Gdzie? Kiedy? – czyli Mammobus w Ostrowcu

Bardzo dobrą wiadomością dla Ostrowian jest fakt, że przy ulicy Iłżeckiej 24, tuż przed starostwem, stanie mammobus. Kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały przeprowadzanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, będą miały przeprowadzane badanie za darmo. Nie oznacza to jednak, że inne osoby nie mogą skorzystać. Owszem jest taka możliwość, ale za opłatą w wysokości 100 zł.

Pamiętajmy, że badanie piersi jest bardzo ważne, by wykryć jak najszybciej ewentualne zmiany/choroby. A wcześniejsze wykrycie to większa szansa na powrót do zdrowia!!! Znajdźmy zatem chwilę czasu dla siebie i skorzystajmy z badania! Życzymy dużo zdrowia!