Świąteczne dekoracje w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dopiero co był wrzesień i rozpoczęcie złotej pory roku, jaką jest jesień, a to już ponad połowa listopada! Miesiąc ten, otacza nas już coraz chłodniejszymi porankami i wieczorami a nocą pojawiają się nawet przymrozki. Czas pędzi nieubłaganie, ale ma to też swoje zalety, ponieważ dzięki temu czas Bożonarodzeniowy zbliża się wielkimi krokami!

Świąteczne dekoracje na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Jakie dekoracje się pojawią? Kiedy będzie miało miejsce rozświetlenie choinki?

Bożonarodzeniowy asortyment w postaci bombek, łańcuchów, kalendarzy adwentowych czy świątecznych słodyczy od dawna widywane są na półkach sklepowych. W telewizji są już świąteczne reklamy, a na platformach streamingowych mamy do wyboru całą masę świątecznych filmów. Trudno więc powoli nie myśleć o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, które są bardzo radosne, pełne refleksji oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Coraz częściej myślimy o wyborze prezentów i o tym kiedy upiec i udekorować pierniczki. 

Tymczasem w Ostrowcu Świętokrzyskim również zaczęły się przygotowania do świąt. Niebawem na ulicach miasta zostaną rozwieszone dekoracje oraz światełka, które tworzyć będą iluminacje świetlne. A przedmiotów dekoracyjnych miasto ma dużo. W zeszłym roku zakupiono je za mniej więcej 80 tysięcy złotych! Dekoracje te są bardzo różnorodne, począwszy od dekoracji zawieszanych na latarnie poprzez bombki. Są też różne wiszące ozdoby, czy stroiki świąteczne montowane na słupach, oraz wiele, wiele innych pięknych dekoracji. Ponadto na wzgórzu kolegiaty Świętego Michała, będzie można znów zobaczyć świecący napis z nazwą miasta  – „Ostrowiec Świętokrzyski”. 

Szczególnie bardzo, dekoracje skupią się w centrum miasta. Tam stanie przede wszystkim piękna choinka. Dekorowanie miasta to jedno, ale rozświetlenie to inna sprawa — ponieważ trzeba będzie na to jeszcze trochę poczekać. Ogólne rozświetlenie ma cieszyć mieszkańców od początku grudnia, natomiast rozświetlenie choinki ma nastąpić w Dniu Świętego Mikołaja — czyli 6 grudnia, na co czekają szczególnie dzieci.