Zabawa Seniorów z Osiedla Ogrody.

Przemiłą zabawę mieli Seniorzy z Osiedla Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Było to połączenie dwóch świąt, które były trochę swego rodzaju — powrotem do przeszłości.

Jakie święta zostały połączone? Jaki charakter miała zabawa? Gdzie i kiedy odbywało się to wydarzenie?

W Ostrowcu Świętokrzyskim na jednym z osiedli (Osiedle Ogrody), została zorganizowana zabawa dla Seniorów z okazji ich święta. Dzień seniora postanowiono połączyć z jeszcze jednym miłym wydarzeniem, a mianowicie nadchodzącymi andrzejkami, które wypadają dokładnie ostatniego dnia listopada.

Do zabawy zgłosiło się bardzo wielu chętnych, bo około 70 osób. Seniorzy mogli poczuć się choć trochę jak za dawnych lat, ponieważ impreza została zorganizowana na styl lat osiemdziesiątych. Miłą zabawę umilał Pan Paweł Czajkowski, który  zadbał o taneczną muzykę. Ponadto tańce i śmiech to nie wszystko, ponieważ stoły były zastawione smakołykami z dawnych lat. Seniorzy mogli skosztować kaszanki, chleba ze smalcem i z ogórkiem kiszonym, galaretę czy nawet pasztetowej a wszystko to prezentowało się na stole pokrytym tak jak niegdyś — ceratą. Ozdobami na stołach były też pojedyncze kwiaty — goździki, które też z całą pewnością przypominały dawne czasy.

To przemiłe wydarzenie zorganizowali:

  • Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej numer 5 „Razem dla Piątki”
  • Rada Osiedla Ogrody

Dodatkowo przy andrzejkowej  imprezie dla Seniorów pomagała młodzież z centrum wolontariatu.

Warto dodać, że podczas zabawy Pani Joanna Pikus — Wiceprzewodnicząca Rady Miasta odczytała list od Pana Jarosława Górczyńskiego — Prezydenta Miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Ponadto Seniorzy otrzymali mnóstwo życzeń od wielu innych osób.

Wspaniały gest! Pomoc dla Igi!

Wspaniałą informacją i pięknym gestem jest to, że część pieniędzy ze składki na imprezę a dokładnie połowa sumy, zostanie przeznaczona na małą dziewczynkę — Igę Kaczmarczyk z Opatowa. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni.