Renata Drozd w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przepiękne wydarzenie zapowiada się w Ostrowcu Świętokrzyskim i nie tylko. Będzie to koncert – „Mickiewicz w Pieśniach”. Koncert odbędzie się także w dwóch innych miastach, a mianowicie w Jędrzejowie oraz w Skarżysku-Kamiennej.

Kto organizuje koncerty? Ile kosztują wejściówki na koncert? Czy potrzebne są zaproszenia na te wydarzenia? Kto zaprasza na te wydarzenia?

Na te przepiękne wydarzenia, jakim są koncerty poświęcone twórczości i życiu Adama Mickiewicza, zaprasza Pan Piotr Wawrzyk — wiceminister spraw zagranicznych oraz ambasador projektu. Będą to trzy koncerty, z czego pierwszy z nich odbędzie się właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbędzie się on 21 listopada o godzinie 17 w Miejskim Centrum Kultury. Świetną informacją jest fakt, że wejściówki na koncert są bezpłatne. Wystarczy tylko odebrać zaproszenie, które jest dostępne w jednym z trzech miejsc, w którym odbywa się koncert. Jeśli natomiast chcielibyście Państwo pójść na to przepiękne wydarzenie, ale termin nie jest Państwu na rękę, to nic straconego.

Koncerty odbędą się również w:

  • Skarżysku-Kamiennej dnia 24 listopada o godzinie 16 w Miejskim Centrum Kultury
  • Jędrzejowie 26 listopada o godzinie 17 w Muzeum im. Przypkowskich

Kto wystąpi w koncertach?

W koncertach tych wystąpią: Pani Renata Drozd, która jest bardzo znaną śpiewaczką sopranową. Na fortepianie będzie grała Pani Małgorzata Kowalska, a u boku Pań wystąpi aktor — Pan Marcin Brykczyński. Koncerty te organizują różne instytucje. Przede wszystkim jest to Fundacja Instytut Świętokrzyski wraz z: Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz z Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Warto wspomnie też o dofinansowaniu z Fundacji Rozwoju Przemysłu. To właśnie dzięki dotacji możecie się Państwo wybrać na koncert, bez płacenia za bilet wstępu.

Te trzy koncerty będą zapewne wspaniałym spędzeniem czasu!