Przetarg rozstrzygnięty!

W Ostrowcu Świętokrzyskim do końca roku 2022 pojawią się nowe autobusy niskopodłogowe. Przetarg na ich dostawę został już rozstrzygnięty.

Ile będzie autobusów? Czym będą się charakteryzować?

Do końca roku 2022 na ulicach miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, pojawić się mają nowe autobusy niskopodłogowe. Będzie ich aż dziewięć. Autobusy te będą bardzo pojemne, ponieważ pomieszczą aż siedemdziesięciu pasażerów. Ponadto autobus będzie długi na dwanaście metrów. Co więcej, każdy z dziewięciu niskopodłogowców będzie posiadał silnik Diesla.

Kto wygrał przetarg na zamówienie autobusów? Jakie koszty wiążą się z nowymi autobusami niskopodłogowymi?

Jakiś czas temu został ogłoszony przetarg na zamówienie niskopodłogowych autobusów do obsługi komunikacji miejskiej. Przetarg został już rozstrzygnięty i wiadomo, że wygrana firma zaproponowała realizację zamówienia za 9,4 miliona złotych. Firma, która zwyciężyła to MAN Starachowice.

Wymiana taboru komunikacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przypomnijmy, że na początku miesiąca, została podpisana już jedna umowa na zakup autobusów. Wówczas umowa została podpisana przez samorząd z firmą Solaris i dotyczyła zakup sześciu autobusów hybrydowych. Co więcej niedługo ma zakończyć się postępowanie w związku z zakupem  autobusów o napędzie elektrycznym. Autobusów ma być aż osiem. Ponadto razem z nimi ma pojawić się także pięć stacji ładowania.

Dofinansowanie

Warto zaznaczyć, że ogółem Komunikacja Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim ma posiadać 32 nowe autobusy, a aż 17 z nich ma być elektrycznych. Zostanie również przebudowana baza Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wszystko to oraz wiele innych rzeczy jak np. wprowadzenie biletu elektronicznego, przeprowadzone jest w ramach programu: „Ekologiczny Transport Miejski”. Co więcej, dofinansowanie na ten cel pochodzi z „Regionalnego Programu Operacyjnego”. Dofinansowanie, które otrzymał Samorząd Ostrowca, wynosi ponad 34 miliony złotych a całkowity koszt inwestycji to 47 milionów złotych.