Sprawdź jakie psy czekają na adopcję w ostrowieckim schronisku cz.1

Nie od dziś wiadomo, że psy to wspaniałe stworzenia, które codziennie towarzyszą swoim ludziom. Wybór psiaków jest ogromny, każdy może samodzielnie podjąć decyzję czy chce się zdecydować na adopcję potrzebującego zwierzaka, czy kupić rasowego. W dzisiejszych czasach możliwości są ogromne, ale nie powinniśmy zapominać, że jest to również ogromny obowiązek. Decydując się na psa – nieważne, czy hodowli, czy ze schroniska, musimy być przygotowani na możliwe problemy w zachowaniu i koszta. Zdarzają się pieski, które są całkowicie bezproblemowe, a do weterynarza chodzą raz w roku na szczepienia i kontrolę. Niestety zdarzają się również przypadki zwierzaków, które są lękliwe, reaktywne i niejednokrotnie wymagają konsultacji behawioralnych. Często są też psy, które przewlekle chorują i potrzebują regularnych wizyt u weterynarza, które pochłaniają dużo pieniędzy. Przed adopcją powinniście być tego świadomi. Dzisiaj przedstawimy Wam podopiecznych schroniska “Janik”, które znajduje się w Kunowie, pod Ostrowcem.

Remek

Remek jest nieśmiałym prawie 2-letnim psem, który w schronisku nie czuje się najlepiej. Przyszły opiekun powinien przygotować się na sporą ilość pracy, ponieważ Remek nie umie chodzić na smyczy. Psy w schronisku są narażone na ciągły stres i niestety nie mają możliwości szybkiej nauki, tak jak w domu. Dlatego Remek tak bardzo potrzebuje swojego człowieka, który pokaże mu, że świat nie jest straszny. Może to właśnie Ty podarujesz mu dom?

Mango

6-letni psiak, który potrzebuje trochę czasu, żeby zaufać człowiekowi. Na początku woli zachować dystans, ale jak tylko zobaczy, że nic mu się nie dzieje, to daje się głaskać i chętnie współpracuje. Umie chodzić na smyczy i jest przyjacielski w stosunku do innych psów. Przyszły opiekun powinien od razu wprowadzić jasne zasady, żeby Mango nie wywrócił domu do góry nogami. Chcesz podzielić się z nim kanapą?

Midas

Niespełna roczny psiak, który potrzebuje domu, żeby zyskać pewność siebie. Jest dosyć nieśmiały i raczej lękliwy. Uwielbia być głaskany i na pewno pokaże jaki z niego przytulas, jak tylko znajdzie nowy dom. Kto poświęci trochę czasu Midasowi i pokaże mu, że świat nie jest straszny?

Bufet

Trochę ponad roczny pies, który swoje imię ma nie przez przypadek. Ma ogromny apetyt i zrobi wszystko za smakołyka. Jest to ogromny plus każdego psiaka, ponieważ zazwyczaj są one bardzo chętne do współpracy w zamian za jedzenie. Kocha pieszczoty i ładnie chodzi na smyczy. Z takim pieskiem na pewno nie będziecie się nudzić.