Jak można pomóc Ukraińcom w Ostrowcu?

Już ponad tydzień możemy obserwować konflikt, jaki pojawił się u naszych wschodnich sąsiadów. Polska przyjmuje bezsprzecznie najwięcej uchodźców. Wielu Polaków zdecydowało się pomóc Ukrainie w tym niezwykle ciężkim dla niej czasie. Można to robić na wiele różnych sposobów. Najłatwiejszy jest przelew na konto jednej z fundacji. Innym sposobem jest zakup koniecznych rzeczy i zaniesienie ich do odpowiedniego punktu. W większości polskich miast znajdziemy odpowiednie miejsce. Jeśli macie taką możliwość, to możecie pomóc przez przewożenie uchodźców spod granicy do miejscowości, do których chcą się dostać. Jeszcze następnym sposobem żeby pomóc jest zaproponowanie Ukraińcom dachu nad głową albo danie pracy. Nie każdy może pozwolić sobie na przekazanie dużej kwoty, ale każda pomoc jest dla uchodźców wielkim wsparciem. Pokażemy Wam dziś jak możecie okazać wsparcie naszym wschodnim sąsiadom w Ostrowcu.

Zbiórka darów

Jednym z popularniejszych sposobów na pomoc jest robienie zakupów i przekazywanie ich do specjalnie utworzonych punktów. W Ostrowcu również znajduje się takie miejsce. Wszystkie niezbędne produkty można przynosić do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Oddział ostrowiecki znajduje się przy ul. Stodolnej 30. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00, oraz w weekendy w godzinach 9:00-13:00. Przed zrobieniem zakupów warto dopytać się co aktualnie jest najbardziej potrzebne. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Aktualnie zbierane są środki opatrunkowe, artykuły higieniczne, śpiwory i koce. Zawsze przydaje się także żywność, w szczególności prowiant suchy i z długim terminem przydatności, którego nie trzeba przechowywać w lodówce. Wolontariusze zbierają również powerbanki, termosy i odzież termoaktywną. Jeśli tylko macie możliwość dostarczyć je na ul. Stodolną to nie zwlekajcie. Każda pomoc jest cenna!

Jeden komentarz w temacie “Jak można pomóc Ukraińcom w Ostrowcu?

  1. Wyobrażam sobie, że osoby uciekające przed wojną nie miały czasu, ani możliwości zabrać ze sobą wielu rzeczy, więc można pomóc na wiele sposobów.

Comments are closed.