W Ostrowcu powalczą o medale

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim jest organizatorem Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 14-17 lipca na Pływalni Rawszczyzna. W zawodach wystartują pływacy i pływaczki w wieku 16 lat. Po 20 konkurencji męskich i damskich oraz jedna sztafeta mieszana złożą się na 41 konkurencji, w których do zgarnięcia będą złote medale Mistrzostw Polski.

Reprezentacja z Ostrowca

Klub sportowy KSZO powoła na zawody kilku swoich wychowanków. Na ostrowieckich mistrzostwach o medale powalczą Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Malwina Szafrańska, Zuzanna Kamińska, Julia Jonaszek, Alicja Sulik oraz Mikołaj Mazan.

W zmaganiach będą mogli wziąć również obywatele i obywatelki Ukrainy, którzy do Polski przybyli przez działania wojenne na terenie ich kraju. Szansę pokazania się dostaną Anastasiia Lipetska, Anna Aniszchenko i Liliana Levina, na co dzień trenujące w Ostrowcu. Dzięki zmianom Regulaminu organizacji imprez centralnych PZP Ukraińcu mogą wziąć udział w eliminacjach zawodów, jednak nie będą uwzględnieni przy rozstawianiu finałów.

Program mistrzostw

Impreza rozpocznie się 14 lipca i w ten dzień o 16 odbędzie się pierwszy blok finałowy. W sobotę rano będą eliminacje, dopiero o 16:45 nastąpi uroczyste otwarcie, a piętnaście minut później kolejne finały. Sobota będzie trzecim dniem mistrzostw, a godziny wyścigów pozostaną bez zmian, o godzinie 9 eliminacje, a o 17 finały. 17 lipca to dzień zakończenia zawodów. I znów rano odbędzie się Blok eliminacyjny, a ostatni z bloków finałowych rozpocznie się o 16.