Czy w Ostrowcu powstanie tężnia?

Tężnia solankowa to budowla, która wpływa na poprawę zdrowia, a inne miasta, w których takie tężnie solankowe się znajdują, są dowodem na to, że jest to inwestycja ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Taka tężnia działa na przykład w Ćmielowie, położonym nieopodal Ostrowca. Z bardziej oddalonych miejscowości przykładem może być Głogów, gdzie ma powstać pięć tego typu budowli.

Wniosek w sprawie wybudowania tężni

W Ostrowcu planowana jest modernizacja rynku. Czy tam mogłaby stanąć tężnia solankowa? Grażyna Maj, radna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego złożyła wniosek w tej sprawie, który nie został odrzucony. Niedawno padła odpowiedź z Urzędu Miasta. Z odpowiedzi wynika, że zanim miasto przystąpi do planów budowy, najpierw należy rozważyć lokalizację i środki finansowe, jakich ta inwestycja by wymagała.

Jaki wpływ na zdrowie ma tężnia solankowa?

Tężnia solankowa służy do inhalacji, powietrze wokół niej podobne jest do tego, które mamy nad morzem, a godzina pobytu przy takie tężni odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Inhalacje przy tężniach solankowych dobrze wpływają na układ nerwowy, gruczołów dokrewnych i stymuluje pracę układu odpornościowego.