Remonty w przedszkolach

Już prawie połowa wakacji za nami, przedszkola są puste, więc można ten czas przeznaczyć na remonty. Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy około 700 tysięcy złotych na remonty publicznych przedszkoli. Placówki mają być przygotowane do zainstalowanie paneli słonecznych, by zmniejszyć koszty ogrzewania budynków.

Które przedszkola zostaną wyremontowane?

W publicznym przedszkolu numer 5 będzie zmodernizowana stołówka, w przedszkolu numer 7 trwają prace nad remontem placu zabaw, łazienki i montaż pompy ciepła. W placówce numer 11 będą wyremontowane dwie sale wraz z wymianą sieci, szatnia oraz korytarz w dolnym holu i klatce schodowej.

Po powrocie z wakacji w przedszkolu numer 12 będzie wyremontowany główny hol, gabinet logopedyczny i toaleta dla personelu. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz oświetlenie, planowany jest także remont wentylacji, równanie ścian, a później wymiana płytek w łazience i malowanie. W przedszkolu o numerze 16 odbędzie się remont dwóch sal.

W „dziewiętnastce” wyremontowane zostaną cztery sale oraz korytarze, łazienki i gabinet logopedyczny. W placówce numer 21 będą wykonane naprawy na terenie wokół budynku i malowanie ścian.