Jazda ekstremalna na rowerze

W weekend odbędzie się wielkie rowerowe wydarzenie, czyli „Rowerowe Show w SkateParku”. Są to zawody dla wszystkich miłośników jazdy na BMX-ach. Udział w zmaganiach może wziąć każdy, kto ma sprawny rower oraz kask i ochraniacze. Zgłoszenie można wysłać drogą mailową lub zapisać się osobiście w dniu zawodów.

W jakich konkurencjach można wziąć udział?

Do wyboru będą trzy konkurencje, a każdy z uczestników może wziąć udział w jednej lub we wszystkich. Pierwsza konkurencja to „BMX park”, w tej kategorii, zawodnik ma dwa przejazdy, które trwają minutę po wyznaczonej trasie w parku, na której są dostępne wszystkie rampy i przeszkody. „Bunnyshop contest”, tutaj zawodnicy oddają po dwa skoki na jedną wysokość. Trzecia konkurencja to „Best trick”, trzeba wykonać jak najlepszy trick z wykorzystaniem ramp i przeszkód.

W konkurencjach „BMX park” i „Best trick” oceniane są styl, trudność wykonanego triku oraz wykorzystanie terenu. Na uczestników czekają liczne nagrody.

Rower, którego przeznaczeniem jest jazda wyczynowa

BMX-y to rowery zaprojektowane do wykonywania ewolucji. Jego konstrukcja jest prosta, ale wzmocniona tak, by wytrzymywała potencjalne uszkodzenia podczas wykonywania akrobacji. Nie jest to więc rower do jazdy rekreacyjnej.