W weekend znów coś dla miłośników rowerów

W miniony weekend odbyło „Rowerowe Show w SkateParku”, a w zbliżający się czeka nas kolejne rowerowe święto. W niedzielę czeka nas druga edycja „Rowerowych Wakacji” w Parku Miejskim. Celem tej imprezy jest propagowanie aktywnego stylu życia i turystyki rowerowej.

Liczne atrakcje

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, a główną z nich będzie Rowerowa Gra Terenowa. Podczas gry należy poruszać się rowerami i odwiedzić dwanaście wyznaczonych stacji na terenie parku, gdzie trzeba będzie wykonać jakieś zadanie lub odpowiedzieć na pytanie. Aby wziąć udział w tej zabawie, trzeba zarejestrować się w Biurze Zawodów.

Poza tym będzie stanowisko „Zwariowanych rowerów”, gdzie przedstawione będą dziwne i kreatywne rowery, ale na tym stanowisku będą także tory przeszkód czy akademia jazdy na rowerze. Swoje stanowiska będzie również miała policja czy straż miejska.

Konkurs na najciekawszy rower

Szansę pokazania swojego sprzętu będą mieli osoby posiadający niezwykle ciekawy egzemplarz. Może to być sprawny rower z odległych czasów lub po prostu o nietypowej konstrukcji. Właściciel najciekawszego zaprezentuje go i opowie o nim na scenie.

Badanie krwi

W trakcie wydarzenie będzie możliwość darmowego badania poziomu cukru we krwi, które przeprowadzi wykwalifikowany personel.