Niesamowite wydarzenie tuż obok Ostrowca

W Bałtowie, a dokładnie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbędzie się trzydniowe Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Piętnasta edycja tego wydarzenia rozpocznie się w piątek o godzinie 13:00.

Kilka stref tematycznych

Na uczestników imprezy czeka kilka stref tematycznych. Pierwszą z nich jest wystawiennicza, na której będą dostępne między innymi produkty pochodzenia pszczelego i rękodzieła. Kolejna to strefa konferencyjna. Tam odbywać będą się wykłady na temat pszczół. W strefie warsztatowej będą warsztaty pszczelarskie, artystyczne oraz rękodzielnicze. Będzie również strefa artystyczna, gdzie zobaczymy występy w tematyce muzyki ludowej, biesiadnej i tanecznej.

Co zobaczymy?

W piątek od momentu rozpoczęcia Święta Pszczoły do zakończenia dostępne będą targi wystawy sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich. W sobotę odbędą się liczne wykłady takie jak „Miody odmianowe — fakty i mity”, „Potencjał układów liniowych w krajobrazie rolniczym do świadczenia usług dla zapylaczy” czy „Instynkty pszczół — badanie i zastosowanie ochrony owadów przed patogenami”. O 13 rozpocznie się koncert Studio Piosenki Metro z Ostrowca Świętokrzyskiego, a godzinę później na scenie pojawi się zespół No To Gramy.

Ponadto w niedzielę odbędzie się między innymi Bitwa Regionów, czyli konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz przemarsz pocztów sztandarowych na bałtowską „Okręglicę”. Kolejne koncerty, tym razem zagra zespół Wianki znad Krępianki i Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich.