Przygotowania piłkarzy ręcznych KSZO

Nowy sezon ligowy dla piłkarzy ręcznych zbliża się wielkimi krokami i jeszcze w tym miesiącu zostanie rozegrana pierwsza kolejka. W ramach przygotowań do tegorocznych rozgrywek w ostrowieckiej hali odbył się turniej towarzyski.

Na finiszu przygotowań

W turnieju rozgrywanym w Ostrowcu wzięły udział cztery pierwszoligowe zespoły. Poza gospodarzami zagrali UW Warszawa, Wisła Sandomierz i Orlęta Zwoleń.

Zawodnicy KSZO w pierwszym z półfinałów zagrali z drużyną ze Zwolenia i był to niezwykle wyrównany mecz. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 14:14, a w drugiej połowie wciąż żadna z ekip nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i wciąż utrzymywał się remis 31:31. Losy meczu rozstrzygnęły rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Orląt. W drugim półfinale UW Warszawa mierzyła się z Wisłą Sandomierz, a mecz zakończył się różnicą zaledwie dwóch bramek na korzyść warszawiaków.

W meczu o trzecie miejsce nie było wielu emocji, a gospodarze podrażnieni porażką w pierwszym meczu, nie dali żadnych szans graczom Wisły Sandomierz, wygrywając 41:23. W finale UW Warszawa pokonała Orlęta Zwoleń 35:31.

Początek sezonu

Rozgrywki I ligi Szczypiornistów rozpoczną się już za dwa dni, ale Ostrowianie będą musieli jeszcze zaczekać, zanim pokażą się w oficjalnym meczu. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pierwsze spotkanie rozegra 24 września z ZPRP Kielce II w hali swoich rywali.