Charytatywny MARSZoBIEG już w niedzielę!

Już w niedzielę odbędzie się „Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI”, którego celem jest zebranie środków na zakup specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalki, która urodziła się z przepuklinową oponową- rdzeniową. Poza tym wydarzeniem Natalię można wspomóc również na licytacjach gadżetów, które odbywają się na internetowym bazarku.

Program zawodów

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować i wnieść odpowiednią opłatę. Opłata za udział wynosi minimum 40 złotych, a za marsz integracyjny, biegi dla dzieci oraz dla młodzieży szkolnej udział jest bezpłatny lub za opłatą dobrowolną, do czego zachęcamy. Trzy najszybsze osoby w każdej kategorii otrzymają puchary, a każdy uczestnik, który ukończy trasę, dostanie pamiątkowy medal. Wydarzenie rozpocznie się od marszu integracyjnego, który poprowadzi Natalka.

  • 08:00- 09:45- potwierdzenie udziału oraz odbiór numerów startowych
  • 10:00- marsz integracyjny na dystansie około 1 kilometra
  • 10:30- 11:30- bieg na dystansie 5 kilometrów
  • 10:35- 11:50- marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów
  • 12:00- 12:55- biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 metrów
  • 13:00- uroczyste podsumowanie wydarzenia i rozdanie nagród

Na zakończenie zawodów organizatorzy zapraszają na ognisko.

Choroba Natalii

Przepuklina oponowo- rdzeniowa to wrodzone wady związane z nieprawidłowym rozwojem układu nerwowego we wczesnym okresie życia płodu. To wada dotycząca rdzenia kręgowego i najcięższy typ rozszczepu kręgosłupa.