Jak poradziły sobie ostrowieckie kluby sportowe w miniony weekend?

W weekend swoje mecze ligowe rozgrywały drużyny KSZO. Na parkietach rywalizowali piłkarze ręczni i siatkarki, a na boisku o punkty walczyli piłkarze. Jak sobie poradzili?

Druga wygrana w sezonie

Jako piersi, bo już w piątek, o wygraną walczyli piłkarze ręczni. Nasi zawodnicy zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce z KSSPR Końskie i w Sandomierzu pokonali miejscową Wisłę 37:30 i odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie i po trzech meczach zajmują czwarte miejsce w tabeli I ligi.

Zacięty bój w Szczyrku

Siatkarki KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski dzielnie walczyły w Szczyrku z SMS PZPS II w meczu II ligi siatkówki kobiet, ale po pięciosetowym starciu musiały uznać wyższość swoich rywalek. Pierwszy set zakończył się wynikiem 24:26 dla przyjezdnych, ale w kolejnym siatkarki ze Szczyrku zrewanżowały się, wygrywając również 26:24. W trzecim secie ostrowczanki pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 14. punktów, ale kolejne dwa sety padły łupem siatkarek ze Szczyrku.

Awans piłkarzy

Piłkarze w ten weekend rozgrywali mecz w Ostrowcu, a gościli Orlęta Radzyń Podlaski. Dwa gole Konstantyna Czerniego dały wygraną gospodarzom. Zawodnicy KSZO na prowadzenie wyszli w 21. minucie i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania, ale na jedenaście minut przed zakończeniem meczu, Czernii przypieczętował wygraną gospodarzy. Dzięki tej wygranej KSZO przesunęło się na 8. miejsce w tabeli III ligi.